
– Vi har lyst til å skape en ny mart`nstradisjon. Her ønsker vi at snippen skal sitte løst, målet er rett og slett å skape hygge og gode øyeblikk.
Det sier 2. bass Madsbu i Elverum Mannskor. På sjølveste mart`nslørdagen åpner koret dørene til Elvarheim.
Her blir det quiz, vitsestafett og rævkrokmesterskap. Og drikkeviser og annen allsang, så klart.
Han forteller at inngangen er fri og at det blant annet blir mulighet for å kjøpe hjemmelaget ertesuppe med alt som finnes av passende drikke til.
– Vi har de rettighetene vi trenger for å tilfredsstille alle behov. Koret vil dra i gang ulike aktiviteter i løpet av dagen, men for å få taket til å løfte seg, er vi avhengige av at gjestene våre deltar aktivt i moroa vi drar i gang, sier Madsbu.

Dørene åpnes klokka 14.00 og planen er å holde på til 20.00. Det legges opp til seksjoner med quiz, rævkrok og vitsekonkurranse. Og det loves mange og gode premier.
I tillegg vil koret levere seksjoner med passende sanger der det blir mulighet for dem som ønsker både å delta og å lære gjennom allsang.
– Vi tenker oss at folk kan komme og gå litt gjennom dagen og kvelden etter behov. For oss er det aller viktigst å skape en hyggelig møteplass midt i Grundsetmart`n. En møteplass for godt å spise, godt og drikke og som setter folk i humør. Kanskje vil noen få smaken av mannskor og lyst til å prøve seg i koret vårt også, sier Jens Petter Madsbu.
